Plasma Cutting video

Metalli plasmalõikus on laialt levinud lehtmetalli töötlemise protsess, mis võimaldab lõigata eri kuju ja suurusega metalli, avadega või ilma.

Plasmalõikus on hea paksemate detailide lõikamiseks, mida gaasilõikus ei suuda või pole mõistlik. Peamine plasmalõikuse eelis on lõikamise kiirus, eriti ilma avadeta metallitöö puhul.

Plasma ja gaasilõikuse puhul on tegemist kahe tehnoloogilise protsessiga, millel ühine tööpõhimõte, kuid erinev energiallikas ja võimekus.

Plasmaga lõikame süsinikterasest ja roostevaba terasest detaile paksusega 1 kuni 40 mm.

Lõikamine toimub vastavalt kvaliteedinormile EN ISO 9013.

Plasmalõikuse eelis gaasilõikuse ees on võimekus lõigata erinevad metalle ja nende sulameid, kuna plasma temperatuur on 5000 – 30 000°С. Lisaks on plasmalõikus kiirem kui gaasilõikus, ega vaja eelsoojendust, ei teki deformatsiooni ning lõigatud serv jääb sile. Plasmalõikuse eelis laserlõikuse ees on lõikekiirus ja hind. Neil on ühine tööpõhimõte, kus lõike kohal metalli kuumutatakse ja siis puhutakse välja. Plasmalõikuse erinevus gaasilõikusest gaasienergia kasutamises plasma olekus, aga gaasilõikuses on energiaallikas kütus ja oksüdeerija.

Plasmalõikus on üks enamlevinumaid metallilõikamise tehnoloogiaid. Tehnoloogia eelis on eelkõige suur lõikekiirus, seda eriti avadeta detailide lõikamisel. Plasmalõikuspingil on võimalik ka detailide markeerimine.

Kvaliteetsete avade saamiseks tuleks arvestada ava läbimõõduks 1,5x materjali paksus. Sellest tingimustest väiksemate avade puhul tuleb arvestada ava alumise poole kvaliteedi langusega.

Plasma lõikamiseks ei kasutata lõikurit, vaid kitsalt suunatud plasma tõrvikut. Plasma kasutamiseks tõrvikus kasutatakse aktiivseid gaase (õhk, hapnik) ja passiivseid gaase (veeaur, lämmastik, argoon, vesinik). Aktiivseid gaase kasutatakse musta metalli lõikamiseks ja mitteaktiivseid värviliste metallide ja sulamite lõikamiseks.

Plasmalõikamine on soodsam kui laser ning plasmalõikamine on sageli kiirem. Ka vee-abrasiivse lõikamisega võrreldes on plasmalõikusel mitmeid eeliseid – kiirus, hind ja keskkonnasõbralikkus. Plasmalõikus peetakse ohutumaks, sest see ei nõua plahvatusohtlike hapnikuballoonide kasutamist.

Meie spetsialistid oskavad soovitada kõige optimaalsemat ja ökonoomsemat lõikamise viisi, lähtudes Tellija soovidest ja vajadustest.

Materjalid

Lõikame nii enda kui tellija materjalist.

Lõigatavad materjalid:

  • roostevaba teras,
  • tavateras,
  • eriterased (Raex, Weldox, Hardox jne),
  • alumiinium.

Ventileeritava töölaua laius 2 500 mm
Ventileeritava töölaua pikkus 6 000 mm
Max lõigatava lehe suurus 2 500 x 6000 mm


Plasma lõikepaksus:

Max lõikepaksus tavateras 40 mm
Max lõikepaksus roostevaba teras 40 mm
Max faas 25 kraadi

Soovi korral markeerime ava keskkoha.

Detailid paigutame lehtedele võimalikult ökonoomselt.

Hinnapäringuks sobivad varjandid:

dwg, dxf failid (kiireim vastus)

pdf või pildiformaadis failid

– tulete ise šablooniga kohale ja joonestame kohapeal

Hinnapäring tee SIIN!

Tehtud töid näed SIIN!