Plasma Cutting

Metalli plasmalõikus on laialt levinud lehtmetalli töötlemise protsess, mis võimaldab lõigata eri kuju ja suurusega metalli, avadega või ilma.

Plasmalõikus on hea paksemate detailide lõikamiseks, mida gaasilõikus ei suuda või pole mõistlik. Peamine plasmalõikuse eelis on lõikamise kiirus, eriti ilma avadeta metallitöö puhul.

Plasma ja gaasilõikuse puhul on tegemist kahe tehnoloogilise protsessiga, millel ühine tööpõhimõte, kuid erinev energiallikas ja võimekus.

Plasmaga lõikame süsinikterasest ja roostevaba terasest detaile paksusega 1 kuni 40 mm.

Lõikamine toimub vastavalt kvaliteedinormile EN ISO 9013.

Plasmalõikuse eelis gaasilõikuse ees on võimekus lõigata erinevad metalle ja nende sulameid, kuna plasma temperatuur on 5000 – 30 000°С. Lisaks on plasmalõikus kiirem kui gaasilõikus, ega vaja eelsoojendust, ei teki deformatsiooni ning lõigatud serv jääb sile. Plasmalõikuse eelis laserlõikuse ees on lõikekiirus ja hind. Neil on ühine tööpõhimõte, kus lõike kohal metalli kuumutatakse ja siis puhutakse välja. Plasmalõikuse erinevus gaasilõikusest gaasienergia kasutamises plasma olekus, aga gaasilõikuses on energiaallikas kütus ja oksüdeerija.

Plasmalõikus on üks enamlevinumaid metallilõikamise tehnoloogiaid. Tehnoloogia eelis on eelkõige suur lõikekiirus, seda eriti avadeta detailide lõikamisel. Plasmalõikuspingil on võimalik ka detailide markeerimine.

Kvaliteetsete avade saamiseks tuleks arvestada ava läbimõõduks 1,5x materjali paksus. Sellest tingimustest väiksemate avade puhul tuleb arvestada ava alumise poole kvaliteedi langusega.

Plasma lõikamiseks ei kasutata lõikurit, vaid kitsalt suunatud plasma tõrvikut. Plasma kasutamiseks tõrvikus kasutatakse aktiivseid gaase (õhk, hapnik) ja passiivseid gaase (veeaur, lämmastik, argoon, vesinik). Aktiivseid gaase kasutatakse musta metalli lõikamiseks ja mitteaktiivseid värviliste metallide ja sulamite lõikamiseks.

Plasmalõikamine on soodsam kui laser ning plasmalõikamine on sageli kiirem. Ka vee-abrasiivse lõikamisega võrreldes on plasmalõikusel mitmeid eeliseid – kiirus, hind ja keskkonnasõbralikkus. Plasmalõikus peetakse ohutumaks, sest see ei nõua plahvatusohtlike hapnikuballoonide kasutamist.

Meie spetsialistid oskavad soovitada kõige optimaalsemat ja ökonoomsemat lõikamise viisi, lähtudes Tellija soovidest ja vajadustest.


Materials

We cut both our own and the customer’s material.

Materials to be cut:

  • stainless steel,
  • ordinary terrace,
  • special steels (Raex, Weldox, Hardox, etc.),
  • aluminium.

Ventilated desk width 2 500 mm
Ventilated desk length 6,000 mm
Max cut sheet size 2500 x 6000 mm


Plasma cutting thickness:

Max cutting thickness 40 mm for regular steel
Max cutting thickness stainless steel 40 mm
Max phase 25 degrees

If desired, we mark the center of the opening.

We place the details on pages as economically as possible.

Shades suitable for price inquiry:

dwg, dxf files (fastest answer)

pdf or image files

– you come by stencil yourself and draw on the spot

Ask for price HERE!

See the completed works HERE!